Náměstek primátorky Matěj Stropnický se 16. září vyjádřil proti obnovení pomníku Maršála Radeckého v souvislosti s rekonstrukcí Malostranského náměstí. Na serveru Eurozprávy k tomu vyšel článek Stropnický: Pomník Radeckého na Malostranské náměstí nevrátíme, v němž je citováno Stropnického vyjádření: Já si myslím, že návraty habsburských pomníků do veřejného prostoru nejsou úplně na místě. Vzhledem k tomu, jak je rekonstrukce naplánována, tak my bychom jako hlavní město ke 100. výročí vzniku republiky přispěli k oslavě habsburské monarchie, což si nemyslím, že by bylo nejlepší.

O chystané rekonstrukci Malostranského náměstí a o názorech Matěje Stropnického na možnou obnovu maršálova pomníku informovalo i také vydání deníku Metro ze 17. září:

2015 09 clanek metro

Náměstkovi se nezamlouvá, že by k znovuodhalení pomníku habsburského vojevůdce mělo dojít v roce stého výročí vzniku první republiky. Ať už se Vám tato představa líbí nebo ne, je ve skutečnosti velmi nepravděpodobné, že by rekonstrukce náměstí včetně obnovy pomníku byla hotová do roku 2018. Mnohem pravděpodobnější je, že se obnova náměstí protáhne, a tak se pan Stropnický nemusí obávat, že by Praha navrácením pomníku oslavila sté výročí republiky.

Přesto je povzbudivé vidět, že myšlenka obnovy pomníku se pozvolna dostává i do významných médií. Potěší taktéž zmínky o našem spolku jako zastánci navrácení pomníku.