V květnu 2016 spolupořádal spolek Radecký Praha pro své členy a příznivce třídenní zájezd do Vídně a okolí k prohlídce výstav ke 100. výročí úmrtí císaře Františka Josefa I. Součástí zájezdu byla také návštěva několika míst souvisejících s maršálem a dalších historických zajímavostí. Níže jsou odkazy na tři obsáhlé fotogalerie od našeho člena Zdeňka Martínka.

  • 1. den – Heldenberg a Vídeň (výstava a hrobka maršála Radeckého. Ve Vídni zastávka u jezdecké sochy Radeckého na Stubenringu a návštěva výstavy „Slavnosti a každodennost“ v Hofmobiliendepot).
  • 2. den – Schönbrunn a Kapucínská krypta (prohlídka výstav v Schönbrunnu „Člověk a vládce“ a v muzeu kočárů Kaiserliche Wagenburg „Reprezentace a skromnost“. Odpoledne návštěva Kapucínské krypty, místa posledního odpočinku 149 Habsburků).
  • 3. den – zámek Niederweiden a Moravské pole (Cestou z Vídně společné foto u pomníku lva v Aspern a zastávka na vyhlídce z vrchu Braunsberg u hradu Hainburg an der Donau. Prohlídka zámku Niederweiden s poslední výstavou „Lov a volný čas“. Návštěva památníků bitev Přemysla Otakara II. u Groissenbrunn a u Dürnkrut, kde český král padl na Moravském poli).