Pomník maršála Radeckého se slušně umístil v soutěži Máme vybráno spolku Pro památky. Lidé v on-line hlasování měli příležitost podpořit své oblíbené památky, pro jejichž obnovu a opravu byly vypsány veřejné sbírky.

V prvním kole, které probíhalo v květnu a červnu, naše sbírka výrazně uspěla a získala největší počet hlasů ze všech projektů v rámci Prahy. Postoupila tak do finále, ve kterém se o přízeň lidí utkalo čtrnáct nejúspěšnějších projektů z jednotlivých krajů. Veřejnost tak měla příležitost určit, jak si jednotlivé projekty rozdělí celkem 100 tisíc Kč.

Ve finále soutěže se pomník maršála Radeckého umístil na osmém místě, tedy přibližně v polovině celkového pořadí čtrnácti finalistů a na účet sbírky se tak připíše příspěvek čtyři tisíce korun. Vedle toho ale účast v soutěži Máme vybráno přinesla naší věci také jistou medializaci a nové podporovatele a přínosné kontakty. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se konalo 15. září v dominikánském klášteře u sv. Jiljí v Praze za účasti zástupců našeho spolku.

Podrobné informace o soutěži najdete zde.