Milé dámy, vážení pánové, přátelé a kamarádi, samozřejmě jsme i letos plánovali naše tradiční setkání v Lapidáriu v podvečer 13. listopadu 2020, v den 162. výročí odhalení pomníku maršála Radeckého na Malostranském náměstí Jeho císařským a královským Veličenstvem  Františkem Josefem I. Vedení Národního muzea nám opět vyšlo vstříc a nabídlo nám své prostory, moc děkujeme.

Momentálně se ale nemůžeme spolu s Vámi svobodně rozhodovat; chceme se chovat odpovědně, jedni vůči druhým. Proto letos s nejvyšší pravděpodobností neuskutečníme tradiční slavnost v Lapidáriu, určitě ne v obvyklé formě – s hudbou, zpěvem císařské hymny a občerstvením.

I přes to Vás ale prosím: ponechte si v ten den časovou reservu od cca 16,30 do 18,00. Pokud se státní restrikce jakkoli uvolní, mohli bychom se krátce přeci jenom setkat, buď u sousoší v Lapidáriu, nebo případně i ve volném prostoru před budovou. Zvažujeme takový program, jenž by nikoho z přítomných zdravotně neohrozil. Samozřejmě je ve hře možnost, že budeme nuceni setkání úplně zrušit.; vyčkáme proto  co nejdéle a v pondělí 9. listopadu obdržíte zprávu. Do té doby prosíme o trvalou podporu našemu společnému úsilí, morální i vyjádřenou finančním příspěvkem  a podpisem petice za obnovu pomníku Radeckého. Za všechno děkujeme; na spolkovém webu www.radecky.org jste průběžně informování o novinkách.

Pomalu nastává finále návratu pomníku; prosím proto o co nejaktivnější  a veřejnou podporu.

FACTA NON VERBA

Ing. arch. Jan E. Bárta

předseda