Článek věnovaný našemu úsilí o navrácení sochy Josefa Václava Radeckého na Malostranské náměstí vyšel také na zpravodajském webu Náš region. Cituje mimo jiné náměstka primátora Petra Hlaváčka (TOP 09), podle něhož magistrát neplánuje v rámci chystané rekonstrukce podniknout jakékoli přípravné kroky k instalaci pomníku, ale na druhou stranu ponechá prostor pro jeho případné umístění v budoucnu:

S novou podobou náměstí se znovu začalo mluvit také o návratu jezdecké sochy rakousko-uherského maršála Radeckého, která tam stávala mezi lety 1858 a 1919. Usiluje o to především Spolek Radecký Praha, který již v roce 2018 vyhlásil na obnovu pomníku veřejnou sbírku a dosud v ní vybral přes 300 tisíc korun. „Máme podporu odborné i laické veřejnosti, ale také odpůrce, jež se snažíme získat pro návrat tohoto skvělého výtvarného díla do veřejného prostoru. Součástí našich snah je i představení osobnosti maršála Radeckého z Radče a jeho doby bez perspektivy ‚českého mýtu‘ , tedy v jiném světle, než bylo donedávna obvyklé,“ hájí svůj projekt spolek.

V jeho snaze ho podporuje i radnice Prahy 1. „Věříme, že revitalizace Malostranského náměstí proběhne tak, aby technicky do budoucna umožnila návrat pomníku maršála Radeckého. Odborníci v tomto směru nevidí žádnou překážku a my jsme přesvědčeni, že se na straně vedení hlavního města najde potřebná dobrá vůle,“ sdělil Našemu REGIONU Petr Bidlo, vedoucí oddělení vnějších vztahů Jedničky. I když se podle informací tiskového mluvčí magistrátu Tadeáše Provazníka v tuto chvíli s umístěním sochy Radeckého na Malostranském náměstí nepočítá, místo pro sochu na zrekonstruovaném náměstí bude. „Mysleli jsme na to, kdyby tam v budoucnu nějaká politická reprezentace pomník chtěla umístit, tak je tam prostor, kde nejsou sítě. Ale vlastní rekonstrukce pro to žádné kroky neudělá,“ řekl Hlaváček.

Přečtěte si celý článek na webu Náš region.