Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; Color has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/templates/rt_afterburner2/features/color.php on line 11
Forum 24: Jiří Pospíšil: Chci obnovit pomník Radeckého. Snad o tom povedeme věcnou debatu - Spolek Radecký Praha

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /www/radecky.org/radecky.org/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Na zpravodajském serveru Forum24 vyšel rozhovor s novým náměstkem pražského primátora pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči Jiřím Pospíšilem (TOP 09). Věnuje se v něm mimo jiné plánu na obnovu pomníku maršála Radeckého:

V neposlední řadě, a to je věc, na níž mi záleželo už v předešlých letech, je to obnova pomníku maršála Radeckého na Malostranském náměstí.

Radeckého pomník má své příznivce i odpůrce. Neobáváte se kontroverzí kolem něj?

V současné politické situaci není nic špatného, když se národ hlásí ke svým vojenským veličinám, k profesionálům, kteří byli schopni bojovat za svou zemi. Žijeme v době, kdy vojenští profesionálové začínají být habilitováni, a v případě maršála Radeckého se bavíme o historické osobnosti, která pocházela z Čech a jejíž vojenský věhlas byl bezpochyby celoevropský. Předpokládám proto, že o obnově umělecky mimořádně zdařilého pomníku povedeme věcnou debatu.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu Forum24.cz